Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Świętujemy z głową

Prezentacja multimedialna - na temat wpływu zaśmiecenia środowiska na zwierzęta i środowisko naturalne. Dzieci w grupach obejrzały materiał dotyczący skutków pozostawiania śmieci w środowisku naturalnym, oglądały zdjęcia zwierząt, które ucierpiały na skutek spotkania ze śmieciami pozostawionymi przez człowieka.

Świętujemy z głową – uroczystości przedszkolne organizowane były z poszanowaniem środowiska. Używane były głównie naczynia wielorazowe, a w szczególnych przypadkach biodegradowalne. Segregowane były odpady na bio i tworzywa, odpowiednio przygotowywane przed wyrzucaniem poprzez opróżnianie butelek i pojemników i zgniatanie ich.

Kompostowanie – część bioodpadów, które pochodzą z ogrodu przedszkolnego podlega kompostowaniu.  Dzieci w miarę możliwości uczestniczyły w procesie uzupełniania pojemnika – pieliły, przewoziły zielone odpady na taczkach, obserwowały procesy zachodzące podczas kompostowania, podsypywały rabaty z kwiatami i ziołami oraz grządki warzywne.

Ekspozycja „Jak rozkładają się odpady” – w ogrodzie przedszkolnym w przezroczystym pojemniku dzieci umieściły różnego typu śmieci – kawałki papieru, plastikowe opakowania, folię, szklane pojemniki, elementy metalowe, resztki roślinne, które przesypały ziemią. W kolejnych tygodniach obserwowały, w jaki sposób rozkładają się one w ziemi. Odnotowywały wyniki swoich obserwacji na specjalnie opracowanych kartach pracy. Wysnuwały wnioski, co dzieje się ze śmieciami wyrzuconymi przez nieodpowiedzialnych ludzi w lesie.