Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Programy

Praca dydaktyczno-wychowawcza prowadzona jest w oparciu o:

Program wychowania przedszkolnego "Dar Zabawy", autorstwa Barbary Bilewicz- Kuźnia, Sylwia Kustosz, Katarzyny Małek.

Program jest zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 lutego 2017r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego (...)

(Dz. U. z dnia 24.02.2017r. poz. 356)

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego


Przedszkole nasze uczestniczy w  projektach i programach:

 • „Chronimy Dzieci” udział w programie rządowym, którego celem jest jak najlepsze chronienie dzieci przed przemocą
 • "Zabawa sztuką" - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, którego głównym celem jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.
 • "Matematyka w zabawie ukryta" - sztuka finansowania i jak być przy kasie - ogólnopolski projekt edukacyjny II edycja. Głównym celem projektu matematyczno - konstrukcyjnego jest kształtownaie umiejętności i pojęć matematycznych dzieci w wieku przedszkolnym, w szczególności z zakresu rozwijania przedsiębiorczości oraz małej ekonomii, a także rozwijanie wyobraźni oraz twórczej postawy zarówno dzieci jak i nauczycieli. 
 • „Z darami natury świat nie jest ponury” - głównym celem II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury!” jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody.
 • "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka Unicef": 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. 
 • „Zabawy podwórkowe” - projekt skierowany jest do przedszkoli, przedszkoli integracyjnych i specjalnych w całej Polsce. Projekt jest zgodny z wymaganiami Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego. Opiera się na zasadzie nauki przez zabawę. Głównym założeniem projektu jest zapoznanie dzieci z zabawami i grami podwórkowymi sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat, w oparciu o sporządzoną listę tych zabaw.
 • „Magiczna moc bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. Celem projektu jest rozpowszechnianie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na wspomaganie ich wszechstronnego rozwoju, zdobywanie wiedzy, przekazywanie wartości moralnych, rozwijanie wyobraźni i kształtowanie postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych.
 • "Pogłówkujmy" - czwarta edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego organizowanego przez Froebel.pl. Celem projektu jest wdrażanie dzieci do programowania. W tym roku zadania koncentrują się wokół gier rozwijających logiczne myślenie. Projekt realizowany jest we wszystkich grupach w ramach zajęć z kodowania.
 • "Odłącz się - połącz się" – kampania społeczna mająca na celu zwrócenie uwagi na problemy cywilizacyjne wynikające z nadmiernego korzystania ze sprzętu multimedialnego zachęcająca do budowania relacji z własnym dzieckiem oraz ludźmi będącymi wokół nas. Organizatorem kampanii jest Fundacja Dbam o mój zasięg.
 • "Idą święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj" - kampania społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie relacji międzyludzkich. W ramach udziału w akcji gromadzimy kartki, które rodzice naszych przedszkolaków przygotowują razem z dziećmi w domu oraz te, które przygotowujemy razem z dziećmi w przedszkolu. Kartki przesyłamy do Domu Samopomocy Społecznej w Stargardzie, Domu Samotnej Matki w Łodzi oraz do pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo Leczniczego FEL-MED filia w Konstantynowie Łódzkim.
 • "Cała Polska czyta dzieciom"  - kampania społeczna, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.
 • "Pomóżmy zwierzakom ze schroniska przetrwać zimę"- akcja zbierania darów dla zwierząt ze schroniska przy ulicy Marmurowej.
 • "Akcja zbierania zużytych baterii" we współpracy z organizacją REBA.
 • "Zakręcone miesiące"program zbiórki plastikowych nakrętek wspólfinansowany przez WFOŚiGW w Łodzi.