Jadłospis

Przedszkole posiada certyfikat „Przedszkola przyjaznego zdrowemu żywieniu i aktywności fizycznej” dlatego dużą uwagę przywiązujemy do zdrowego żywienia.

Dbamy by serwowane dzieciom posiłki były różnorodne i pełnowartościowe, prawidłowo zbilansowana
pod względem energii i ważnych składników pokarmowych.

Przygotowując posiłki nie używamy sztucznych “ulepszaczy” typu Vegeta, kostki rosołowe, maggi, itp.

Wprowadziliśmy do jadłospisu różnego rodzaju kasze oraz różne rodzaje pieczywa.

Codzienne posiłki wzbogacane są o świeże owoce i warzywa.

Codziennie podajemy śniadania w formie szwedzkiego stołu - dzieci samodzielnie komponują swój posiłek.

Posiłki nie są limitowane, zawsze można poprosić o „dokładkę”.

Podajemy do picia naturalne, przecierowe soki, napoje ziołowe, herbatki owocowe oraz tradycyjne kompoty.
Przedszkolaki mają również nieograniczony dostęp do wody źródlanej.

Jadłospis 09.11–13.11.2020

Śniadanie

Obiad

Podwieczorek

PONIEDZIAŁEK  09.11.2020 r.

BUFET SZWEDZKI:  Płatki kukurydziane na mleku. Chleb żytni naturalny na zakwasie, masło, jajko gotowane, *twarożek grecki,  pomidor koktajlowy, ogórek zielony, rzodkiewka. Sok naturalny tłoczony na zimno.

Zupa z soczewicy czerwonej z zieleniną z ziemniakami. Kasza perłowa na sypko. Gulasz wieprzowy. Ogórek kiszony. Kompot z maliny.

Chleb powszedni, masło,  szynka drobiowa, ogórek zielony, szczypiorek. Herbata po angielsku. Gruszka.

Alergeny: nabiał, gluten, jaja,

Alergeny: nabiał, seler, gluten,

Alergeny: nabiał,  gluten,

10.11.2020 r.

BUFET SZWEDZKI: Kawa zbożowa "Kujawianka" mleku. Bułka paryska, masło, kiełbaski rajskie, ser mozarella, dżem. Pomidor, sałata, szczypiorek. Jabłko.

Zupa  z marchewki z grysikiem. Makaron spagetti z sosem bologneze. Kalarepka do chrupania. Kompot z truskawki.

Chleb wieloziarnisty, masło, ser żółty, rzodkiewka, szczypiorek. Rumianek. Herbatnik Petit. Banan.

Alergeny: nabiał, gluten,

Alergeny: seler, gluten, nabiał, jaja,

11.11.2020 r.

Dzień wolny

12.11.2020 r.

BUFET SZWEDZKI: Mleko waniliowe.                    Chleb staropolski, masło, serek mierzwiony, *sałatka z tuńczyka z kukurydzą, powidła węgierkowe. Talerzyk warzyw (papryka czerwona, rzodkiewka, pomidor).

Zalewajka z ziemniakami. Ryż  na sypko. Kolorowy kociołek z warzywami  z mięsem wieprzowym. Kompot z śliwki.

Rogal maślany z masłem. Mus jabłkowy 100%. Kakao. Gruszka.

Alergeny: seler, gluten, nabiał,

Alergeny: gluten, nabiał,

13.11.2020 r.

BUFET SZWEDZKI: Płatki ryżowe wielozbożowe na mleku. Bułka graham, masło, kiełbasa szynkowa, dżem, humus. Pomidor koktajlowy, ogórek. Rumianek. Ananas

Zupa zacierkowa z zieleniną. Ziemniaki  z koperkiem. Ryba(miruna) soute. Surówka kapusty kiszonej z jabłkiem, marchewką, olejem rzepakowym. Siemie lniane z cytrusem z miodem.

Chleb powszedni z masłem, serek salami  z pomidorem malinowym, szczypiorkiem. Chrupek kukurydziany kręcony. Bawarka. Jabłko.

Alergeny: nabiał, gluten,

Alergeny: nabiał, gluten, seler, jaja,

Alergeny: nabiał, gluten,

-        Ze względu na dostawy intendent zastrzega sobie prawo do modyfikacji w jadłospisie.

-        Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe (np. kakao, herbata, dżem, produkty mięsne, przecier pomidorowy) mogą zawierać śladowe ilości glutenu, mleka krowiego - łącznie z laktozą, jaj, soi, orzecha i gorczycy)

-        *przygotowywane w kuchni przedszkola