Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Kącik rodzica


Rok szkolny 2021/2022


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice,

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo Państwa dzieci przypominamy, że do przedszkola nie będą przyjmowane dzieci z oznakami infekcji (m.in.: z infekcjami górnych dróg oddechowych, z niedyspozycjami jelitowo-żołądkowymi).   

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi MEiN, GIS, MZ wszystkie dzieci z objawami chorobowymi będą natychmiast odsyłane do domu.  

Przypominamy również, że wejście do budynku wiąże się z:  

 • obowiązkiem założenia maski zasłaniającej usta i nos – osoby bez założonej maseczki ochronnej nie będą wpuszczane na teren przedszkola   
 • zdezynfekowania rąk płynem udostępnionym przez placówkę przed wejściem do części wspólnej  
 • stosowania dystansu społecznego min. 2m  

GRUPY: ŻÓŁTA, CZERWONA, ZIELONA, FIOLETOWA, NIEBIESKA


Drodzy Rodzice   

w związku z potwierdzonym na terenie placówki przypadkiem zakażenia Covid -19, informujemy, że od dnia 22.01.2022 r. PPIS nałożył kwarantannę na dzieci, które miały kontakt z osobą zakażoną w dniach 17.01.2022 - 20.01.2022 r. z grupy ŻÓŁTEJ, CZERWONEJ, ZIELONEJ, FIOLETOWEJ i NIEBIESKIEJ  

O nałożonej kwarantannie na dziecko zostaliście Państwo powiadomieni przez nauczycieli za pomocą poczty elektronicznej oraz dodatkowo zostaniecie poinformowani przez PPIS.  

Informujemy również, że dla w/w DZIECI zostają zawieszone zajęcia stacjonarne maksymalnie do dnia 30.01.2022 (w zależności od ostatniego dnia kontaktu z osobą zakażoną) - przechodzimy w tryb online - propozycje aktywności dla dzieci przesyłane będą drogą mailową na pocztę Office 365.   


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Dziadkowie, 

przyjmijcie z serca płynące życzenia: 

zdrowia, szczęścia, pomyślności,  

spełnienia marzeń oraz radości. 

babcia i dziadek


GRUPY: POMARAŃCZOWA I ZIELONA


Drodzy Rodzice 

w związku z potwierdzonym na terenie placówki przypadkiem zakażenia Covid -19, informujemy, że PPIS nałożył kwarantannę na dzieci, które miały ostatni kontakt z osobą zakażoną w dniu 17.01.2022 r.  z grupy POMARAŃCZOWEJ ZIELONEJ

O nałożonej kwarantannie na dziecko zostaliście Państwo powiadomieni przez nauczycieli oraz zostaniecie poinformowani przez PPIS. Informujemy również, że dla w/w DZIECI zostają zawieszone zajęcia stacjonarne do dnia 27.01.2022 r.  - przechodzimy w tryb online - propozycje aktywności dla dzieci przesyłane będą drogą mailową na pocztę Office 365.  

Decyzja PPIS w załączeniu:  

Komunikat


WSZYSTKIE GRUPY


Wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola zapraszamy na Bal Karnawałowy
pt. "Postacie z bajek", który odbędzie się w naszym przedszkolu w dniu 11.02.2022 r. (piątek) od godz. 9:30.

W programie:

 • szalone pląsy przy muzyce,
 • nauka tańca oraz układów tanecznych,
 • gry, zabawy, konkursy.

baloniki


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice,

Serdecznie dziękujemy za zakupione do grup prezenty gwiazdkowe, które sprawiły nam ogromną radość i i dzięki nim miło oraz aktywnie spędzamy czas w przedszkolu.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 173


WSZYSTKIE GRUPY


plakat promujący warsztaty w ZOO


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice,
przypominamy, że od 1.01.2022 r. zmienił się nr rachunku bankowego
na który dokonywane są opłaty za przedszkole.
Poniżej podajemy aktualny nr rachunku bankowego:

75 1240 1037 1111 0011 0919 2878 


WSZYSTKIE GRUPY


choinka

Marzeń, o które warto walczyć
Radości, którymi warto się dzielić
Przyjaciół, z którymi warto być
i nadziei, bez której nie da się żyć

 

wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom życzy:
Dyrekcja wraz z Pracownikami PM-173


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice
Tak, jak w ubiegłych latach uczestniczymy całą społecznością przedszkolną w Ogólnopolskiej kampanii społecznej Idą święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj. 
To doskonała okazja do rozmów z dzieckiem nie tylko na terenie przedszkola, ale również w domach o ogromnym znaczeniu pielęgnowania relacji międzyludzkich. Nowoczesne technologie w nadmiarze nie tylko są szkodliwe, ale nie są też w stanie zastąpić nam prawdziwych, szczerych relacji z bliskimi. Są tacy, którzy nie mają bliskich, albo ich rodziny są daleko, a osobiste spotkanie nie jest możliwe również ze względu na ograniczenia pandemiczne. Zachęcamy do wykonania wspólnie z dziećmi kartek i wypisania świątecznych życzeń (mogą to być również kupne kartki świąteczne albo te, które otrzymaliśmy od organizatorów akcji, ale tych nie mamy i zbyt wiele). W tym roku prześlemy zgromadzone kartki do Domu Samopomocy Społecznej w Stargardzie, z którym wymieniamy się kartkami kolejny rok oraz do Domu Samotnej Matki w Łodzi. W zależności od ilości kartek, prześlemy je w kolejne miejsca, o czym Państwa poinformujemy.
 
Prosimy o wrzucanie kartek do dnia 20 grudnia do naszej Świątecznej Poczty umieszczonej na stole przy wejściu do przedszkola. 

WSZYSTKIE GRUPY


Szanowni Państwo,

poniżej zamieszczamy informacje dotyczące szczepień dla dzieci 5-11 lat

szczepienia dzieci 5-11 lat


GRUPA ZIELONA


Drodzy Rodzice 

w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia Covid -19 u jednej z osób z grupy ZIELONEJ, informujemy, że PPIS nałożył 10 dniową kwarantannę na dzieci, które miały ostatni kontakt z osobą zakażoną w dniu 10.12.2021 r.   

W obecnej chwili na podstawie dziennika grup weryfikujemy obecności dzieci w tym dniu. 

O nałożonej kwarantannie na dziecko zostaniecie Państwo poinformowani przez PPIS. Informujemy również, że dla w/w grup zostają zawieszone zajęcia stacjonarne do dnia 20.12.2021 r.  

Zajęcia dla dzieci z grupy zielonej będą się odbywały online - propozycje aktywności dla dzieci przesyłane będą drogą mailową na pocztę Office 365.  

Decyzja PPIS w załączeniu:  

komunikat - grupa zielona


GRUPY: ŻÓŁTA I CZERWONA


Drodzy Rodzice 

w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia Covid -19 u jednej z osób z grupy ŻÓŁTEJ i CZERWONEJ, informujemy, że PPIS nałożył 10 dniową kwarantannę na dzieci, które miały ostatni kontakt z osobą zakażoną w dniu 08.12.2021 r.   

W obecnej chwili na podstawie dziennika grup weryfikujemy obecności dzieci w tym dniu. 

O nałożonej kwarantannie na dziecko zostaniecie Państwo poinformowani przez PPIS. Informujemy również, że dla w/w grup zostają zawieszone zajęcia stacjonarne do dnia 17.12.2021 r.  

Zajęcia dla dzieci z grupy żółtej i czerwonej będą się odbywały online - propozycje aktywności dla dzieci przesyłane będą drogą mailową na pocztę Office 365.  

Decyzja PPIS w załączeniu:  

komunikat - grupa żółta

komunikat - grupa czerwona


WSZYSTKIE GRUPY


sala grupy fioletowej

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, którzy zaangażowali się  w pomalowanie i posprzątanie Sali grupy FIOLETOWEJ: 

 • Mamusi i Tatusiowi Jasia R 
 • Mamusi i Tatusiowi Antosia K. 
 • Mamusi Leosia R. 
 • Mamusi Oliwki B. 
 • Tatusiowi Antosia W. 
 • Tatusiowi Marcelinki P.  

Słowa podziękowania kierujemy również do: 

 • Pana Artura z grupy fioletowej 
 • Pana Pawła z grupy pomarańczowej

Okazana dobroć jest dowodem na to, że nie pozostajemy sami w naszych codziennych zmaganiach. Dzięki Państwa bezinteresownej pomocy sala uzyskała nowy, niezwykle efektowny wygląd.

Dzieci z grupy FIOLETOWEJ 

z Dyrekcją i Pracownikami PM-173 


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice! 

Zima to wyjątkowo trudny okres dla wszystkich czworonogów, z tego powodu nasze przedszkole organizuje coroczną zbiórkę dla zwierząt ze schroniska. Serdecznie zachęcamy każdego Miłośnika Zwierząt do wzięcia udziału. Zbieramy m.in.: karmę mokrą i suchą, koce, legowiska, zabawki, żwirek itp. 
Zbiórka trwa od 29 listopada do 15 grudnia br.Prosimy o wkładanie darów do pojemnika ustawionego przed wejściem do przedszkola. 

Drodzy Rodzice, pokażmy dzieciom, że warto pomagać! Już od najmłodszych lat uwrażliwiajmy je na potrzeby i krzywdę mniejszych i słabszych. Serdecznie dziękujemy za wszelką dobroć! 


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice

w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia Covid -19 u jednej z osób z grupy NIEBIESKIEJ informujemy, że w zależności od dnia, w którym dziecko miało kontakt z osobą zakażoną tj. 23, 24, 25 listopada 2021 r.,
PPIS nałożył 10 dniową kwarantannę.  

W obecnej chwili na podstawie dziennika grupy weryfikujemy obecności dzieci w tych dniach. O nałożonej kwarantannie na dziecko zostaniecie Państwo poinformowani przez PPIS. Informujemy również,
że dla w/w grupy zostają zawieszone zajęcia stacjonarne do dnia 3.12.2021 r. 

Zajęcia dla wszystkich dzieci z grupy niebieskiej będą się odbywały online - propozycje aktywności dla dzieci przesyłane będą drogą mailową na pocztę Office 365. 

Decyzja PPIS w załączeniu: 

Komunikat 1

Komunikat 2


WSZYSTKIE GRUPY

Drodzy Rodzice, 

W związku z pojawiającymi się przypadkami owsików w naszym przedszkolu, prosimy o obserwację dzieci. 

Dziękujemy 


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice,

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą warsztatów zamieszczoną w załączniku.

Załącznik


WSZYSTKIE GRUPY


Szanowni Państwo

W związku z obchodami  Międzynarodowego  Dnia Praw Dziecka prosimy, aby w piątek 19.11. 2021
dzieci w miarę możliwości, ubrane były na niebiesko lub miały niebieski akcent.
Kolor niebieski to symbol solidarności z dziećmi na całym świecie.

Dziękujemy. 


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice.
W związku z pojawiającymi się przypadkami ospy wietrznej w naszym przedszkolu, prosimy o obserwację dzieci.
Dziękujemy.


WSZYSTKIE GRUPY


DRODZY RODZICE
Zapraszamy na zebranie Rady Rodziców w dniu 15.11.2021 r. (poniedziałek) o godz. 17.00.
PROSIMY O OBECNOŚĆ PRZEDSTAWICIELA KAŻDEJ GRUPY.

Rada Rodziców i Dyrektor PM-173


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice,  

po raz kolejny dzięki wsparciu Rady Rodziców, na terenie naszego przedszkola odbędą się spotkania baletowe z podziałem na II tury:  

 • 29.11.2021 r. o godz. 10.15 „Tańce z baśni”  
 • 04.04.2022 r. o godz. 10.15 „Tańce narodowe w Unii Europejskiej” 

WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice

uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne,
to
 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne,
a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: 
https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice,

Serdecznie zapraszamy na zebrania grupowe podsumowujące obserwacje wstępne, które odbędą się w salach poszczególnych grup:

03.11.2021 o godz. 17.00 grupy: fioletowa i zielona

04.11.2021 o godz. 17.00 grupy: żółta i pomarańczowa 

08.11.2021 o godz. 17.00 grupy: czerwona i niebieska

Z uwagi na sytuacje pandemiczną na zebranie może przyjść tylko jeden rodzic/prawny opiekun dziecka, obowiązkowo w maseczce zakrywającej usta i nos.

Na czas zebranie prosimy o zapewnienie opieki dzieciom w domu.


WSZYSTKIE GRUPY


DRODZY RODZICE

Dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców na terenie naszego przedszkola odbędą się spotkania muzyczne z podziałem na III tury:

16 grudnia 2021 r. o godz. 11.30 "Z wizytą u św. Mikołaja" połączone ze spotkaniem wigilijnym

04 marca 2022 r. o godz. 11.30 "W marcu jak w garncu"

09 maja 2022 r. o godz. 11.30 "Co w trawie piszczy"


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice,
serdecznie zapraszamy 21.10.2021 r. (czwartek), o godz. 17.00 na spotkanie z pedagogiem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 5 w Łodzi, które odbędzie się w naszym przedszkolu. Pan Maciej Kuliberda poruszy na spotkaniu temat oddziaływań wychowawczych.

GRUPA NIEBIESKA


W dniu 13.10.br. (środa) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami grupy niebieskiej
online w aplikacji TEAMS.


Grupy: żółta, czerwona, pomarańczowa i niebieska


W tradycji naszej placówki są uroczystości związane z pasowaniem nowych dzieci na przedszkolaków naszej społeczności, a w grupach najstarszych pasowanie na starszaka, dla podkreślenia jak ważny jest ostatni rok przygotowania do rozpoczęcia edukacji w szkole. 

Wydarzenia te odbędą się wg. harmonogramu:

grupa żółta - środa 27 października godz. 10.00

grupa czerwona - wtorek 26 października godz. 10.00

grupa pomarańczowa - środa 27 października godz. 13.00

grupa niebieska - czwartek 28 października godz. 10.00

Jeśli do tego czasu nie zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia będziemy mogli zaprosić na nie tylko po jednej osobie od każdego dziecka. Udział w uroczystości może odbyć się tylko z zachowaniem obowiązujących zasad - obowiązkowe maseczki i zachowanie dystansu. Uroczystości zostaną dodatkowo nagrane przez wskazanego przez Państwa rodzica i udostępnione na Teams w ramach grup. 


WSZYSTKIE GRUPY


Przedszkolaki wraz z Dyrekcją i Pracownikami przedszkola serdecznie dziękują za montaż „kącika wypoczynkowego” zorganizowanego na terenie ogrodu przedszkolnego: 

 • Tatusiowi Emilki z grupy pomarańczowej – P. Krzysztofowi  
 • Tatusiowi Gabrysia z grupy niebieskiej i Szymona z grupy żółtej– P. Adamowi 
 • oraz naszemu konserwatorowi P. Dariuszowi

Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu Panów w życie naszej placówki, Przedszkolaki mogą po wyczerpującej zabawie odpocząć i zrelaksować się pośród otaczającej przyrody. 

DZIĘKUJEMY 

A teraz prosimy Mamusie o uszycie pięknych, puchatych poduszek…

ławki z palet ławki z palet


WSZYSTKIE GRUPY


W dniu 6.10.br. środa od godziny 9.00 na terenie przedszkola odbywać się będą
bezpłatne zajęcia z pierwszej pomocy we wszystkich grupach wiekowych.


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice,

Organizujemy wycieczkę do Baśniowej Kawiarenki. Koszt wycieczki wynosi 32 zł (20zł bilet wstępu + 12zł koszt autokaru). 

Pieniądze prosimy wpłacać do skarbników poszczególnych grup, najpóźniej do 10.10.2021r.

 • Grupy: zielona i pomarańczowa - przedstawienie „Ada i Kosmitek” 15.10.2021r. godz. 13.00
 • Grupy: fioletowa i niebieska - przestawienie „Ada i Kosmitek” 20.10.2021r. godz.13.00
 • Grupy: żółta i czerwona - przedstawienie „Brzydkie Kaczątko” 22.10.2021r. o godz. 13.00

W dniu wycieczki posiłki dla grup wyjeżdzających na przedstawienie  zostają przesunięte na określone godziny:

Śniadanie - 8.00, obiad – 11.30, podwieczorek – 15.00.


WSZYSTKIE GRUPY


Z okazji Dnia Przedszkolaka Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola przestawienie teatralne, wystawione przez teatr Pacuś, pt. „Przygody jeża kolczatka”, które odbędzie się w dniu 20. 09.2021 w następujących godzinach:

 • 12.00 – 12.40 grupy: żółta i czerwona
 • 12.40 – 13.20 grupy: zielona i fioletowa
 • 13.20 – 14.00 grupy: pomarańczowa i niebieska

WSZYSTKIE GRUPY


plakat promujący spis powszechny

Szanowni Państwo! 

Do 30 września Główny Urząd Statystyczny przeprowadza w kraju Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.   

SPISZ SIĘ ON-LINE I OTRZYMAJ UPOMINEK!
Zapraszamy do udziału w akcji promującej samospis internetowy.
Pierwszych 100 osób, które spiszą się internetowo na stronie https://spis.gov.pl  i powiadomią Urząd Statystyczny w Łodzi o tym fakcie otrzyma UPOMINEK-NIESPODZIANKĘ!
Gdzie należy wysłać informację o samospisie i co powinna zawierać można przeczytać w regulaminie akcji na stronie: https://lodz.stat.gov.pl/edziennik

Liczy się każdy! Wygrywa najszybszy!  

Obok obowiązującego samospisu internetowego na stronie spis.gov.pl, w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne.  Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej, czy też w urzędach miast lub gmin, w specjalnie utworzonych punktach spisowych. 

Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od milionów Polaków poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki temu lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu. 

Udział w spisie jest obowiązkowy

Nasz udział w spisie jest nie tylko prawnym obowiązkiem, ale również powinnością obywatelską, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny!


WSZYSTKIE GRUPY


telefon komórkowy
Szanowni Państwo
 

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice

W tym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w następujących projektach:

 • Magiczna moc bajek
 • Piękna Nasza Polska Cała

Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi regulaminami projektów.

Regulamin Magiczna moc bajek

Regulamin Piękna Nasza Polska Cała


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice,

serdecznie zapraszamy na zebrania informacyjne, które odbędą się w salach poszczególnych grup:

07.09.2021 o godz. 17.00 grupy: żółtazielonapomarańczowa

08.09.2021 o godz. 17.00 grupy: czerwonafioletowaniebieska

 

Z uwagi na sytuacje pandemiczną na zebranie może przyjść tylko jeden rodzic/ prawny opiekun dziecka, obowiązkowo w maseczce zakrywającej usta i nos.

Na czas zebranie prosimy o zapewnienie opieki dzieciom w domu.


RODZICE DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH


UWAGA RODZICE 

W dniach 27, 30 i 31 sierpnia o godz. 17.00 na terenie ogrodu przedszkolnego odbędą się 
SPOTKANIA ADAPTACYJNE 
dla wszystkich dzieci 3-4 letnich, przyjętych do naszego przedszkola
na nowy rok szkolny 2021/2022.  

Z uwagi na sytuację pandemiczną każde dziecko może przyjść pod opieką TYLKO jednego rodzica/opiekuna prawnego. 

Podczas spotkania dzieci będą miały okazję poznać nauczycielki oraz zintegrować się z kolegami i koleżankami
z grupy a Państwo uzyskacie niezbędne informacje związane z pobytem dziecka w przedszkolu. 

Prosimy o zabranie dla dzieci obuwia na zmianę.  

Podczas spotkań adaptacyjnych dyżur będzie pełniła Pani Intendent, u której każdy z Państwa będzie mógł zakupić kartę magnetyczną, umożliwiającą wejście na teren placówki.  

Karta pozwoli również na korzystanie z systemu „Przedszkolak”, w którym zapisywana będzie godzina wejścia
i wyjścia dziecka z przedszkola. W systemie uzyskają Państwo informację nt. wysokości opłat za przedszkole (czas pobytu i wyżywienie).  

Koszt zakupu ww. kart: 

dwie pierwsze – po 15 zł,  

kolejne po 10 zł.  

Prosimy o przygotowanie kwoty adekwatnej do ilości zakupionych kart.  

Karta będzie aktywna przez cały pobyt dziecka w przedszkolu. 


WSZYSTKIE GRUPY


Drodzy Rodzice,  

W celu dopełnienia niezbędnych formalności związanych z zapisem dziecka do naszego przedszkola
od 01.09.2021, prosimy o wypełnienie, podpisanie poniższych dokumentów przez obydwoje Rodziców i dostarczenie do przedszkola.  

INFORMACJA/UMOWA   

UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU DZIECKA Z PRZEDSZKOLA  

ZGODA RODZICÓW  

ZGODA NA UDZIAŁ W ZAJĘCIACH DODATKOWYCH

ZGODA KONTO OFFICE

ZAŁĄCZNIK KONTO OFFICE

 

Dodatkowo Rodzice dzieci nowo przyjętych zobowiązani są do załączenia wszystkich wydrukowanych dokumentów wypełnionych w elektronicznym naborze FORMICO tj. : 

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA

ZAŁĄCZNIKI POTWIERDZAJĄCE ZAZNACZONE KRYTERIA 

W/w dokumenty prosimy trwale spiąć razem i w „koszulce” wrzucić do pojemnika znajdującego się przy drzwiach wejściowych do przedszkola, w pierwszym dniu, w którym dziecko zostanie przyprowadzone do placówki, jednak nie później niż do 10 września 2021 r.  


WSZYSTKIE GRUPY


DRODZY RODZICE

poniżej udostępniamy kilka słów kierowanych do Państwa przez Rodziców Helenki:

„Moi drodzy,
Nie sposób jest napisać do wszystkich z osobna, dlatego w tym miejscu pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy pomogli nam zebrać odpowiednią kwotę potrzebną na operację. Jesteśmy wdzięczni rodzinie, przyjaciołom, znajomym i znajomym znajomych.

Dzięki Wam wszystkim Helenka jest już 5dni po operacji. Ma się dobrze, zaskakujące jest jak dziecięcy organizm potrafi się szybko regenerować 

Niestety podobnie jak w październiku 2020r teraz też guz okazał się ogromnych rozmiarów (W przeciągu 9 m-cy urósł taki, który rośnie średnio 10lat ... ) Dlatego też operacja była znowu trudna i skomplikowana. Dodatkowo doszły problemy podczas intubacji. Helenka znowu musiała mieć wykonaną rekonstrukcję kosteczek i przeszczep błony bębenkowej.

Na szczęście lekarze zadowoleni są z efektu końcowego. Na tyle, na ile było można, guz został usunięty

Niestety w niedalekiej przyszłości (za ok 3-4 m-ce) Helenkę czeka kolejna narkoza. Trzeba usunąć trzeci migdał, który powoduje, że Hela ma przewlekły stan zapalny, który jest pożywką dla perlaka.

Niestety, w związku z nietypowym przypadkiem lekarz operujący wystawił już Helence skierowanie na kolejną operację za ok. rok. Ma być to tzw. operacja sprawdzająca. Lekarz chce znowu otworzyć ucho i pod mikroskopem sprawdzić, jak bardzo guz urósł.

Szacunkowa kwota jaką będziemy potrzebować na najbliższy rok to 30 000 zł.

Na NFZ nie mamy co liczyć. Terminy są na za dwa lata 

Będziemy potrzebować Waszej pomocy. Bez Was nie damy rady uratować naszego dziecka.

Błagam, udostępnijcie, gdzie możecie. Dla nas liczy się każda złotówka, która przybliża nas do leczenia Helenki”