Szanowni Państwo,

Opłata za przedszkole składa się z:

1. opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego,
  2. opłaty za korzystanie z wyżywienia.

Opłata za korzystanie z wychowania przedszkolnego:
  1. Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze 5 godzin przedszkole realizuje w godzinach 8.00-13.00.
  2. Za każdą rozpoczętą godzinę korzystania z wychowania przedszkolnego, w czasie przekraczającym godziny bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki dla dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat, określa się opłatę w wysokości 1 zł.
  3. Opłatę miesięczną, stanowi iloczyn godzinowej stawki określonej w punkcie 2 oraz liczby godzin pobytu dziecka w przedszkolu w czasie wykraczającym poza godziny bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w danym miesiącu.
  4. Z opłaty tej, zwolnieni są w całości rodzice:
  • posiadający Łódzką Kartę Dużej Rodziny;
  • tworzący rodzinne domy dziecka;
  • tworzący rodziny zastępcze.

Opłata za korzystanie z wyżywienia:
  1. Stawka żywieniowa od 1 października 2019 r wynosi:
  • śniadanie, obiad i podwieczorek – 7,50 zł
  • obiad i śniadanie lub obiad i podwieczorek – 6 zł
  • obiad (dwa dania plus kompot) – 4,50 zł
  • podwieczorek lub śniadanie – 1,50 zł

Opłata za wyżywienie stanowi iloczyn stawki żywieniowej określonej w punkcie 1 oraz liczy dni korzystania z wyżywienia w danym miesiącu.

Miesięczne opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego i korzystanie z wyżywienia wnoszone są z dołu,do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego dotyczy opłata.

Wpłaty należy dokonywać na rachunek bankowy Przedszkola:

75 1560 0013 2025 0000 0589 0003

podając w tytule przelewu:

-   imię i nazwisko dziecka

-   grupę, do której uczęszcza

-   kwotę z rozbiciem na godziny i żywienie

Informacja o wysokości opłat za przedszkole za dany miesiąc jest dostępna w systemie PRZEDSZKOLAK po zalogowaniu się za pomocą indywidualnego loginu i hasła.

Rodzice/opiekunowie prawni korzystający ze świadczeń pieniężnych pomocy społecznej lub otrzymujący pomoc z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi w opłatach za posiłek dziecka w przedszkolu, mogą złożyć wniosek do dyrektora przedszkola o zwolnienie w całości lub w części z opłaty za świadczenia udzielane przez przedszkola wykraczające poza godziny bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki.

Drodzy Rodzice,

Zachęcamy wszystkie wielodzietne rodziny do składania wniosków o wydanie Łódzkiej Karty Dużej Rodziny. Zgodnie z Zarządzeniem Prezydent Miasta formularze można składać w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych. Poniżej zamieszczamy wszelkie przydatne linki: