Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nasze recyklingowe akcje

Wielobarwne kredki – akcja ekologiczno – społeczna. W ciągu roku zarówno w przedszkolu, jaki i w domach gromadzone były resztki kredek świecowych, które następnie zostały przez dzieci rozebrane z papierowych osłonek, starte na tarkach i przetopione w formach silikonowych. Wykonane w ten sposób „nowe” kredki zostały przekazane podopiecznym Fundacji Dom w Łodzi jako upominek dla dzieci od dzieci z okazji Dnia Dziecka.

Recyklingowa manufaktura papieru – przez cały rok odkładane były resztki białych i kolorowych papierów, które powstawały w wyniku działalności twórczej przedszkolaków. Z wykorzystaniem maszynki wycinającej i wykrojników wycinane były z nich elementy, które potem służyły dzieciom do wykonania kartek okolicznościowych m.in. bożonarodzeniowych, na Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty.

Młody kreator mody – dzieci przyniosły z domów koszulki, które już straciły na swojej atrakcyjności i nadały im nowe życie poprzez wykonanie na niej własnych rysunków z wykorzystaniem specjalnych kredek do tkanin. Koszulki wykorzystywane były w różnych akcjach proekologicznych realizowanych na terenie przedszkola w ciągu roku.

Reklamówkom mówimy NIE – zwrócona została uwaga dzieci i rodziców na problem wszechobecnych torebek foliowych i zachęcanie ich do zastąpienia ich torbami wielokrotnego użytku. Dzieci własnoręcznie ozdobiły bawełniane torby i ofiarowały rodzicom w ramach upominku świątecznego. Przeslaniem było zachęcanie do korzystania podczas zakupów z toreb wielokrotnego użytku.

Papierowa wiklina – wykonanie zakładek do książek w ramach obchodów Dnia Książki (zamiast planowanych wcześniej podkładek dla babci i dziadka). Dzieci skręcały rurki z niepotrzebnego papieru z gazet lub ulotek reklamowych a następnie wyplatały z niego zakładki i ozdabiały skrapkami.

Las w słoiku  przybliżanie ideologii zero waste - warsztaty  podczas warsztatów dzieci nadały „drugie życie” dużym słoikom. Wykonały z nich kompozycje z wykorzystaniem sukulentów. Omówione zostały skutki porzucania szklanych przedmiotów oraz szklanych odpadów w środowisku naturalnym.