Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nasze recyklingowe akcje

Wielobarwne kredki – akcja ekologiczno – społeczna. W ciągu roku zarówno w przedszkolu, jaki i w domach gromadzone były resztki kredek świecowych, które następnie zostały przez dzieci rozebrane z papierowych osłonek, starte na tarkach i przetopione w formach silikonowych. Wykonane w ten sposób „nowe” kredki zostały przekazane podopiecznym Fundacji Dom w Łodzi jako upominek dla dzieci od dzieci z okazji Dnia Dziecka.

Recyklingowa manufaktura papieru – przez cały rok odkładane były resztki białych i kolorowych papierów, które powstawały w wyniku działalności twórczej przedszkolaków. Z wykorzystaniem maszynki wycinającej i wykrojników wycinane były z nich elementy, które potem służyły dzieciom do wykonania kartek okolicznościowych m.in. bożonarodzeniowych, na Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty.

Młody kreator mody – dzieci przyniosły z domów koszulki, które już straciły na swojej atrakcyjności i nadały im nowe życie poprzez wykonanie na niej własnych rysunków z wykorzystaniem specjalnych kredek do tkanin. Koszulki wykorzystywane były w różnych akcjach proekologicznych realizowanych na terenie przedszkola w ciągu roku.

Reklamówkom mówimy NIE – zwrócona została uwaga dzieci i rodziców na problem wszechobecnych torebek foliowych i zachęcanie ich do zastąpienia ich torbami wielokrotnego użytku. Dzieci własnoręcznie ozdobiły bawełniane torby i ofiarowały rodzicom w ramach upominku świątecznego. Przeslaniem było zachęcanie do korzystania podczas zakupów z toreb wielokrotnego użytku.

Papierowa wiklina – wykonanie zakładek do książek w ramach obchodów Dnia Książki (zamiast planowanych wcześniej podkładek dla babci i dziadka). Dzieci skręcały rurki z niepotrzebnego papieru z gazet lub ulotek reklamowych a następnie wyplatały z niego zakładki i ozdabiały skrapkami.

Las w słoiku  przybliżanie ideologii zero waste - warsztaty  podczas warsztatów dzieci nadały „drugie życie” dużym słoikom. Wykonały z nich kompozycje z wykorzystaniem sukulentów. Omówione zostały skutki porzucania szklanych przedmiotów oraz szklanych odpadów w środowisku naturalnym.