Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zabawy teatralne

W minionym tygodniu w grupie żółtej mówiliśmy o teatrze. Dzieci poznały różne rodzaje teatrów oraz lalek teatralnych. Rozróżniały elementy teatru takie jak: aktorzy, scena, widownia, kurtyna, rekwizyty. Poznały również zasady zachowania się podczas pobytu w teatrze.

Podczas zajęć plastycznych dzieci stworzyły swoje własne kukiełki za pomocą styropianowego jajka, długiej wykałaczki oraz włóczki i bibuły. 

Dzieci zabawiły się w teatr z wykorzystaniem pacynek - jedne były aktorami, a inne oglądały przedstawienie. Po skończonym przedstawieniu dzieci zamieniały się rolami.

Na zakończenie teatralnego tygodnia wybraliśmy się do Baśniowej Kawiarenki, czyli teatru dla dzieci, gdzie przedszkolaki mogły na żywo i z zaciekawieniem obejrzeć spektakl pt. "Brzydkie Kaczątko".